optické klamy

9. června 2008 v 10:04 |  →galerie
Tento objekt nemůže existovat. A je to docíleno snadným trikem, zadní sloupek měl končit úplně dole, a ne uprostřed.
Na první pohled je to jen kupa smetí. Když se ale podívate na stín, který tato hromada smetí vrhá uvidíte něco zcela jiného.
Tento symbol je založen na neexistujícím trojúhelníku. Od vrchní krychle vedou stěny dopředu a dozadu, ale přitom jsou dole na sobě. Tento symbol v této podobě ve skutečnosti nevytvoříte.
V tomto obrázku jsou skryté tři tváře. Tvář mladé ženy, staré babizny a muže s knírkem.
Toto vypadá, že jsou použity dva odstíny modré. Doopravdy je ale použit jen jeden.
Zde je využita perpektiva k tomu, aby se zadní příšera zdála větší než ta přední. Ve skutečnosti jsou obě dvě na obrázku stejně velké. Dojem tunelu zmenšujícího se směrem dozadu vytváří dojem že stejné velké příšera v zadu v menší části tunelu bude ve větší části výrazně větší
Je na obrázku králík hledící vpravo, nebo kachna hledící doleva?
I když to tak nevypadá, oba šedé obdélníky mají stejný odstín šedé.
Na tomto obrázku, který byl použit na staré krabičce od sirek, najdete 1 normálního slona a dále 12 slonů kteří mají pouze 6 hlav.
Na obrázku je na první pohled krajina, na pohled druhý zde ale naleznete minimálně 9 skrytých lidských tváří.
Když se na tento obrázek člověk pozorně zadívá, objeví v něm zase ten trojúhelník co nelze sestavit. Věžička by správně měla končit vedle cesty a ne na cestě.
Obrázek Hermanovy mřížky. Zdá se že mezi čtverci problikávají šedé body. Žádné tam ale nejsou. Vysvětlení principu hermanovy mřížky zde
Z jednoho pohledu mladá dívka stojící zády. Z jiného pohledu pak stařena z profilu.
Dívejte se se vzdálenosti asi 40-50 cm soustředěne na kříž uprostřed lebky. Pak se podívejte na nějakou jednolitou plochu (nejlépe zeď nebo papír) a trochu zamrkejte. Uvidíte lebku inverzně. Je to proto, že se tento obraz ukládá do "prvního" stupně paměti, v oblasti takzvaného smyslového ukládání.
Je to kachna ležící na zádech nebo králík trávě?
A toto mohou být buď dvě na sebe se dívající tváře, nebo jeden obličej za svícnem.
Podle toho jak se na obrázek zadíváme, můžeme vidět buď dva muže u stolu v restauraci, nebo lidskou lebku.
Dejte si ruce tak zhruba 20cm před obličej dle obrázku a přibližujte je. Po chvíli uvidíte to samé, jako na obrázku. Je to samozřejmě způsobeno rozdílnou trajektorií pohledu každého oka.
Na obrázku je vidět stařečka se stařenkou. Nebo taky hráče na kytaru, jeho posluchače lahev alkoholu a někoho jak vychází ze dveří.
Na obrázku je bílá váza na modrém pozadí, nebo dvě tváře z profilu proti sobě.
Když se u tohoto obrázku zaměříte na černý bod uprostřed a pohybujete hlavou od monitoru a k monitoru, začnou se kruhy pohybovat.
Tento proužek vznikl špatným napojením. Zleva se tak zdá že sledujete proužek shora,, zprava zase že zdola. Efekt ještě umocňuje pobíhající kulička.
Ttento chlápek má svou povahu napsanou přímo na obličeji (když nakloníte hlavu doprava, uvidíte psacím písmem napsáno Liar = angl. lhář).
Vypadá to, jako by se celý obrázek vlnil a hýbal. Nic se tam ale nehýbe, když se pečlivě zadíváte na jednotlivé kousky obrázku uvidíte že vše je naprosto statické. Pouze vhodně zvolené umístění bílých ploch u zrnek vytváří takzvanou laterální inhibici, která střídavě působí tak, že citlivěji vnímámě světlejší oblast a pak zase tmavší. Ve výsledku se pak zdá jako by se celý obrázek vlnil.
Na obrázku je buď hlava starce z profilu, nebo stařec a mladá žena pod klenutým obloukem.
A tohle je saxofonista, vedle nějž se "skrývá" hlava ženy.
Pěkne udělaný obrázek, kdy dvě ruce z obrazu kreslí dvě ruce na obrazu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

kdo jsi ?

kluk 9.5% (53)
holka 75.4% (421)
muž 1.3% (7)
žena 3.4% (19)
zvíře 3.2% (18)
mimozemštan 7.2% (40)

Komentáře

1 Týnush-(ka)- Týnush-(ka)- | Web | 14. června 2008 v 19:19 | Reagovat

To je dobrýýÝýÝ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama